Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Tegoroczne zimowisko na Górze św. Anny odbywało się pod hasłem „Od Zera do Bohatera”. Był to bardzo wesoło spędzony tydzień. Każdego dnia uczestniczyliśmy w Eucharystii i wspólnych modlitwach, odmawialiśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Poznaliśmy historię sanktuarium oraz muzeum klasztornego, w którym znajdują się pamiątki nawiązujące do działalności franciszkanów na Górze Św. Anny. Odwiedziliśmy również Muzeum Misyjne, w którym można było zobaczyć szopki bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Między innymi z Boliwii, Ekwadoru, Peru, Burkina Faso, Kazachstanu czy z Ziemi Świętej.

Już pierwszego dnia podzieleni zostaliśmy na małe grupy, w których przygotowywaliśmy się do kolejnych zadań. Każdy dzień poświęcony był jednej z muz sztuki greckiej.

Dzień Melpomene – muzy śpiewu i teatru spędziliśmy na warsztatach teatralnych, podczas których przygotowywaliśmy wieczorne przedstawienie. W czasie dnia Polihymnii – muzy pantomimy, każda z grup przygotowywała scenki do piosenki „Braciszkowie skrzydlaci”. Środa była chyba najbardziej wyczerpującym dniem ponieważ jej motywem przewodnim były Igrzyska Olimpijskie. Każda grupa brała udział w konkurencjach specjalnie dla nas przygotowanych przez naszych opiekunów. Na zakończenie najlepsze drużyny dostały medale i dyplomy.

Kolejny dzień poświęcony został Terpsychorze – greckiej muzie tańca. Uczestniczyliśmy w warsztatach tanecznych a zdobyte na nich umiejętności mogliśmy wykorzystać podczas wieczornej potupajki. W tym dniu również każdy z nas napisał list do Dzieciątka Jezus. Później złożyliśmy je w kaplicy podczas wspólnej modlitwy różańcowej odmawianej przed Najświętszym Sakramentem. Piątek należał do Klio – muzy historii. Był to dzień, w którym bliżej poznaliśmy historię Góry Św. Anny i działalności franciszkanów. Każda z grup pokazała jej fragment podczas wieczornego przedstawienia. Następnego dnia musieliśmy się niestety już pożegnać i wrócić do swoich domów, jednak ten wspólnie przeżyty czas pozostanie w naszej pamięci i pewnie niedługo znowu się spotkamy na Górce.

Julia Drożdź – Wambierzyce klasa IV

Pobierz wszystkie zdjęcia