Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Do końca Cię umiłowałem – pod takim hasłem odbyły się tegoroczne Wielkopostne Dni Skupienia dla Rodziny Młodzieży Franciszkańskiej i.. nie tylko.
Rekolekcje zaczęliśmy kolacją, aby z pełnym brzuchem móc wziąć udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Następnie spotkanie organizacyjne, które miało na celu wszystkich ze sobą zintegrować przez różne zabawy, jak, np. „poznaj moje imię” – cel w 100 procentach został osiągnięty. O godzinie 22:15 rozpoczęła się Eucharystia – nie ma piękniejszego sposobu na zakończenie dnia. Dzień drugi , to dzień nowych wrażeń, który zaczęliśmy jutrznią, przez śniadanie do konferencji „Kahal, Ecclesia ” o. Łazarza / trololololol.

O godzinie 10.30, podzieleni na 4 małe grupki wzięliśmy udział w Kręgu Franciszkańskim, na którym poruszaliśmy tematy dotyczące Eucharystii. Następnie odbyła się kolejna tego dnia konferencja „aspostolos” o. Zacheusza / trolololo.

Po obiedzie mieliśmy czas dla siebie, który aktywnie wykorzystaliśmy. Na czele z bratem Lotarem wybraliśmy się na zjazd saneczkowy, który znajdował się niedaleko domu pielgrzyma. Okazało się, że sama podróż na tor była niezłą zabawą, a to wszystko sprawka pomysłodawców śnieżnej bitwy. Po odpoczynku udaliśmy się do Bazyliki, aby wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po której od razu rozpoczęła się Eucharystia.

O godzinie 17:00 mieliśmy okazję zobaczyć film o intrygującym tytule „JA JESTEM” . Opowiadał on o cudzie obecności Jezusa w Eucharystii, bo to w Najświętszym Sakramencie Jezus Chrystus jest namacalnie obecny cały czas wśród nas. Ten film wzruszył i rzucił na kolana nie jednego. W końcu przyszedł czas na punkt programu o intrygującej nazwie „face to face” – okazało się, że to nic innego jak 2 godziny śmiechu.

„Psychiatra”, „dojdź najszybciej na swoje miejsce” i „iskierka”to zabawy, które dostarczyły nam kupę zabawy. Największym zainteresowaniem cieszyła się pierwsza z wymienionych gier, która polegała na wymyśleniu tajnego szyfru porozumiewania się ze sobą, tak aby osoba, która wyszła z pomieszczenia zorientowała się na czym ten szyfr polega. Pierwszą osobą, która musiała wcielić się w rolę ‚detektywa’ był brat Makary. Opornie mu szło, jednak po paru podpowiedziach udało się! Kolejnym punktem programu było Nabożeństwo „Uzdrowieni z niemocy” a po nim rozpoczęła się Całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu – chętnych nie brakowało.

Gorzkie Żale – To pierwszy punkt programu ostatniego dnia Wielkopostnych Dni Skupienia. Tuż po modlitwach udaliśmy się na pyszne, niedzielne śniadanko. O 9:30 rozpoczęliśmy Krąg Biblijny, podczas którego rozważaliśmy fragment z Pisma Świętego o kuszeniu Jezusa na pustyni (Mt 4, 1-11). Na spotkaniu w małych grupkach mogliśmy dzielić się tym, co najbardziej nas dotknęło w tym fragmencie. I nadszedł czas na najważniejszy punkt dnia, czyli Msza Święta. Później udaliśmy się na obiadek. Wkrótce nadszedł czas na pożegnania i powrót do swoich domów. Czas ten był pełen radości, miłości, spędzony z drugim człowiekiem i przede wszystkim z Panem Bogiem.

Agnieszka i Monika.

Pobierz wszystkie zdjęcia