Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Dzień 1

Po południu przybyliśmy do malowniczego Wlenia. Po zakwaterowaniu i kolacji udaliśmy się do Sali Balonowej na pogodny wieczór. Podzieleni na cztery drużyny, braliśmy udział w karaoke. Swoim niezwykłym talentem artystycznym popisał się Adaś, który zdobył największą ilość punktów ze wszystkich. To jednak nie wystarczyło, by zwyciężyć. Drużyna Wolskiej, po nieudanym pierwszym występie, okazała się najlepsza. Ostatnim punktem programu były modlitwy wieczorne.

Dzień 2

Po śniadaniu o. Wiktor wygłosił konferencję na temat modlitwy. Następnie poszliśmy zwiedzić Wleń. Uczestniczyliśmy również w Mszy Świętej i w nabożeństwie majowym. Po południu, br. Makary poprowadził Krąg Biblijny dotyczący pobożności maryjnej. Później pojechaliśmy do Pilchowic, gdzie przypadkiem spotkaliśmy uczestników rajdu zabytkowych pojazdów militarnych z okresu II wojny światowej oraz biorących udział w rekonstrukcjach bitew. Mieliśmy okazję zobaczyć stroje z tamtych czasów, pogłębić swoją wiedzę historyczną oraz podziwiać ówczesne samochody. Dziewczyny nie mogły sobie odmówić przyjemności pozowania do zdjęć, bo jak wiadomo za mundurem panny sznurem… Po powrocie zjedliśmy przepyszną kolację i obejrzeliśmy film. Po odmówieniu Komplety udaliśmy się na nocne rozmowy ;)

Dzień 3

Po śniadaniu udaliśmy się w góry. Naszym celem było zdobycie Śnieżnych Kotłów. Podzieleni na trzy grupy, podziwialiśmy piękno natury. Górska wędrówka odbyła się w doborowej atmosferze. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy na kolację. Wieczorem uczestniczyliśmy w Mszy Świętej.

Dzień 4

Po śniadaniu udaliśmy się do kościoła parafialnego na Sumę. Następnie pojechaliśmy do Lubomierza. Był to niezwykle edukacyjny wyjazd. Dzięki proboszczowi lubomierskiej parafii poznaliśmy historię kościoła, a Patrycja miała okazję powtórzyć sobie wiadomości do matury. Następnie udaliśmy się do Muzeum Kargula i Pawlaka, gdzie zapoznaliśmy się z historią miasta oraz dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek związanych z filmem. Kolejnym punktem programu była wizyta na Zamku Czocha, gdzie zwiedziliśmy Salę Tortur. Po powrocie zjedliśmy kolację i zagraliśmy w kalambury. Po modlitwach wieczornych udaliśmy się tradycyjnie do kuchni, by spędzić razem ostatnią noc. Długo rozmawialiśmy i graliśmy w karty.

Dzień 5

Po śniadaniu nadszedł czas na pakowanie i sprzątanie ośrodka. Ostatnim punktem programu była Eucharystia. Po Mszy Świętej pojechaliśmy do swoich domów. Tegoroczna Majówka była doskonałą okazją do zatrzymania się na chwilę i odpoczęcia od codziennych obowiązków. Pomimo tego, że pogoda pokrzyżowała nam częściowo plany, był to wartościowy czas przeżywania wspólnoty oraz pogłębiania relacji z Bogiem. Po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, że w życiu nie warto planować, tylko trzeba zawierzyć Bogu i pozwolić mu się prowadzić.

Francuski Ruch Oporu

Pobierz wszystkie zdjęcia