Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

W dniach 28-30.06. 2013r. odbyły się Rekolekcje Ogólnopolskie Młodzieży Franciszkańskiej. Spotkanie to rozpoczęliśmy wspólną kolacją, która była ogromną radością dla głodnych uczestników. Następnie odbyło się spotkanie organizacyjne, podczas którego mogliśmy się lepiej poznać dzięki karaoke. Gdy już każdy odkrył w sobie talent wokalny, udaliśmy się na Eucharystię, podczas której o.Wiktor wygłosił do nas piękne kazanie. I ostatnim punktem piątkowego dnia była Adoracja Najświetszego Sakramentu, która jak zwykle cieszyła się dużym zaintreeoswaniem uczestników.
Sobotni poranek rozpoczęliśmy modlitwami porannymi. Następnie poszliśmy się na pyszne, górkowe śniadanie. Gdy nasze brzuszki były już napełnione, udaliśmy się na konferencje o.Wiktora dotyczącą przyjaźni. Napełnieni wiedzą na temat przyjaźni, wybraliśmy się na Mszę Św. do bazyliki. Podczas tej Eucharystii Minister Generalny Zakonu Franciszkanów afiliował biskupa ordynariusza Andrzeja Czaję. Była to ważna Msza nie tylko dla kapłanów, ale również przybyłego Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz sióstr zakonnych. Tuż po Eucharystii poszliśmy na obiad, a następnie pojechaliśmy do Prudnika na nabożeństwo z Generałem Michael’em Perry, przygotowane przez Mlodzież Franciszkańską. Gdy Generał Perry pojawił się przed kościołem bardzo serdecznie go przywitaliśmy, a sam Minister Generalny odzwajemnił się nam ogromnym entuzjazmem i radością ze spotkania z nami. Następnie odbyło się krótkie nabożeństwo, któremu przewodniczył o.Michael Perry. Gdy nasze wspaniałe spotkanie z Generałem dobiegło końca, nastał czas abyśmy wrócili na Górę św. Anny. Jedank wrażenia po tym spotkaniu były niesamowite, ponieważ okazało się, że Minister Generalny Zakonu Franciszkanów to naprawdę bardzo radosny i ciągle uśmie-chający się mnich :). Po powrocie czekała nas jeszcze jeden ciekawy punkt programu, a mianowicie GRIL. Och cóż to była za uczta. Każdy znalazł coś dla brzucha i dla ciała, ponieważ była okazja do wspólnej rekreacji poprzez grę w ziemniaka ;) Ale to nie koniec naszego pasjonującego dnia, ponieważ po grilu odbyła się jeszcze Kompleta na zakończenie tego pięknego dnia.
Niedzielę oczywiście rozpoczęlismy od modlitw porannych, a tuż po nich było śniadanie. Następnie zgromadziliśmy się na konferencji o. Teofila, który mówił o wspólnocie. Później udaliśmy się na niedzielna Eucharystię, podczas której o.Piotr z Krakowa wygłosił nam kazanie. W trakcie Eucharystii miało również miejsce wstąpienie na I oraz II stopień formacji RMF-u. Po Mszy Św. poszliśmy na obiad i każdy wrócił do domu. Czas tych reko-lekcji był niesamowity.

Monika

Pobierz wszystkie zdjęcia