Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Dzień pierwszy — piątek 09.11.2012r. — Zapoznanie

Głodni i zmęczeni znaleźliśmy się w pokoju w piwnicy w której wbrew pozorom było ciepło. Zapoznaliśmy się z regulaminem, planem zajęć na resztę dni i nową grą pt. „Granat”, która polegała na tym że po powiedzeniu słowa „Granat” wszyscy musieli się położyć na ziemi. Po szybkim „wszamaniu” zapiekanek udaliśmy się do kaplicy na modlitwy z Adoracją razem z innymi mieszkańcami klasztoru czyli z Franciszkanami i postulantami. Przywitali nas bardzo ciepło. Niektórzy spośród nas się zagubili i dotarli prawie na sam koniec. Następnie udaliśmy się do własny pokojów, aby się rozpakować i cieszyć błogością snu, ponieważ dla niektórych ok 7 godzin snu to mało czasu .

Dzień drugi-sobota — 10.11.2012r. — Dzień Modlitwy, Pracy i Braterstwa

Rano po przebudzeniu udaliśmy się na najważniejszy moment dnia czyli na Eucharystię, po której w kaplicy wychwalaliśmy Boga modlitwą jutrzni. No i wreszcie udaliśmy się do reflektarza by napełnić żołądki pysznym śniadankiem. Gdy skończyliśmy udaliśmy się na wspólną kawkę i herbatkę, z postulantami i Z ojcem Augustynem, Kamilem i Wiktorem. Po kilku chwilach wolnego czasu udaliśmy się na konferencję Ojca Wiktora o „Bohaterach Wiary”. No i wreszcie nastąpiła ta wyczekiwana chwila. Z wielkim zapałem ruszyliśmy by pomóc postulantom sprzątać klasztor. Każda czynność którą pełnimy może być oddana Bogu. Jedni pełnili dyżur myjąc okna, drudzy czyścili łazienki i korytarze trzeci kaplicę, a jeszcze inni reflektarz. Reszta ogarniała ogródek grabiąc liście z Ojcem Wiktorem i Kamilem na czele. Zmęczeni i zadowoleni udaliśmy się na obiad. Po południu już zregenerowani i pełni sił poszliśmy do Sióstr Klarysek od Wiecznej Adoracji. Oczywiście po drodze nie zabrakło „Granatów”. Odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i w ciszy adorowaliśmy Najświętszy Sakrament. Następnie Ojciec Kamil wygłosił piękną konferencję na temat Wytrwałości w Wierze. Po powrocie, w naszej salce w piwnicy odbyło się spotkanie rekreacyjno-herbaciane spotkanie z postulantami. Po rekreacji nastąpiła chwila wyciszenia. Jedni udali się z Postulantem zwiedzić klasztor, kościół, drudzy poszli wypoczywać w swoich pokojach. Wieczorem po krótkiej prezentacji na temat życia Franciszkańskiego udaliśmy się na nieszpory, a później na kolację. Zakończeniem dnia był film pt. „Nietylkalni”.

Dzień trzeci — niedziela — 11.11.2012r. — Pożegnanie

Ten dzień zaczął się dla niektórych lepiej, bo mogli pospać o prawie godzinkę dłużej. Udaliśmy się na jutrznię, a po niej na uroczystą mszę z okazji Święta Niepodległości. W tym dniu także nie zabrakło rozważań Biblijnych. Rozważaliśmy fragmenty Ew. wg św. Łukasza 20,45-47 oraz 21,1-4. Potem poszliśmy się pakować, a następnie się pożegnaliśmy ze wszystkimi i wróciliśmy do naszych domów.

Pobierz wszystkie zdjęcia