Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Końcem stycznia na Górze św. Anny odbyły się premierowe warsztaty teatralne. Młodzi ludzie z przeogromem talentu, chęci, zapału i pomysłów przyjechała chcąc się tym wszystkim podzielić z innymi oraz nieco rozwinąć swój warsztat. Już na wstępie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedną z nich prowadziła p. Małgorzata Baryła – reżyser teatrów dzieci i młodzieży z Zabrza, drugą – Ania Baryła (zbieżność nazwisk absolutnie nieprzypadkowa ;) Kilkugodzinne warsztaty składały się z dwóch części. Pierwszą stanowiły przeróżne ćwiczenia i zadania aktorskie, mające na celu poprawę naszej dykcji, orientacji scenicznej, koordynacji ruchowej i wszelkich innych umiejętności, które każdy szanujący się aktor posiadać powinien?

Następnie pracowaliśmy nad przygotowaniem krótkiego spektaklu. Praca była to niełatwa, aczkolwiek niosąca wiele radości, satysfakcji i dobrej zabawy. Z wielką przyjemnością zobaczyliśmy również przedstawienie Teatru A pt. „Pelikan”. Dwa dni naszej warsztatowej pracy uwieńczyliśmy w sobotni wieczór przedstawiając spektakl pt. „Shopping”. Przesłanie, jakie przedstawienie ze sobą niosło powinno zarówno widzów, jak i aktorów przynajmniej na jakiś czas zniechęcić do robienia zakupów w supermarketach.

Mamy nadzieję, że cel został osiągnięty ;) Po przedstawieniu z wielką uwagą zobaczyliśmy monodram pt. „Kołyska” w wykonaniu Ani Baryły. Skłonił nas on do głębokiej refleksji na temat poszanowania godności ludzkiej – zwłaszcza tych najmniejszych i najbardziej bezbronnych…

Na zakończenie naszych warsztatów odbyły się zajęcia z p. Agnieszką Halicką – polonistką z Wrocławia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne teatralne spotkanie na Górce!

Sabrina

Pobierz wszystkie zdjęcia

Zrealizowano ze środków narodowego Centrum Kultury