Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

W dniach 13-15 lutego odbyły się ogólnopolskie rekolekcje dla młodzieży franciszkańskiej pt „Ewangelia filtrem naszych czynów”. W tym roku Franckarnawał był organizowany przez RMF. Wszyscy spotkaliśmy się na Górze św. Anny. Wbrew nazwie-zabawa karnawałowa nie stała się centrum tego spotkania. Najważniejszym punktem każdego dnia była Msza Św., nie zabrakło również Jutrzni i Nieszporów.

Piątkowy wieczór umiliły nam zabawy integracyjne, podczas których mogliśmy lepiej się poznać.

Dzień zakończyliśmy Adoracją Najwiętszego Sakramentu.

Następnego dnia o. Mariusz wygłosił dla nas konferencje na temat przyjaźni. Wyjaśnił różnice między relacją krzyżową( ojciec-syn, nauczyciel-uczeń) i relacją przyjacielską.

Chodź śnieg trochę stopniał, pogoda była przepiękna. W sobotnie popołudnie uczestnicy zdobywali Skarb Góry św. Anny. Podczas gry terenowej, rozwiązywali różnego rodzaju, wymagające kreatywności, zadania. Między innymi przygotowywali scenki o św. Franciszku, pisali piosenki, tworzyli figury z samych siebie.

Wieczór wypełniły przygotowania do balu. Zabawę rozpoczęliśmy od wręczenia nagród – każda drużyna świetnie się spisała. Do północy na parkiecie szaleli hipisi, dresy, goci, punki i przedstawiciele wielu innych subkultur. Czas urozmaiciło nam karaoke – jednym z najwiekszych hitów była „Dumka na dwa serca” w wykonaniu Kasi i Adama. ;)

W niedzielę przed Mszą Św. rozważaliśmy fragment Ewangelii podczas kręgu biblijnego.

Po obiedzie pożegnaliśmy się i pojechaliśmy do domu. Do zobaczenia na Górce!

Pobierz wszystkie zdjęcia