Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

PIĄTEK

Dzień, w którym rozpoczął się przygotowany przez prowincję św. Jadwigi FRANCKARNAWAŁ 2012 ! Około godz. 17:00 do naszego wrocławskiego klasztoru zaczęła zjeżdżać się młodzież franciszkańska ze wszystkich stron Polski. Rekolekcję rozpoczęliśmy nieszporami. Głodni zjedliśmy pyszną kolację, co pomogło nam w wysłuchaniu wieczornej konferencji. Wprowadzeni w atmosferę zadumy udaliśmy się do kaplicy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Pozytywnym zakończeniem dnia był „pogodny wieczór” łączący ze sobą przedstawienie się wspólnot wraz z integracją w postaci różnych zabaw… Po ciężkim dni udaliśmy się do miejsc zakwaterowania, ich dużym plusem w odróżnieniu od zeszłorocznego franckarnawału była obecność prysznica. Mimo tego, że musieliśmy czekać w dłuuugich kolejkach (przynajmniej dziewczyny…) a czasem myć się w zimnej wodzie.

SOBOTA

Poranek rozpoczęliśmy brewiarzem, po którym nastąpiło śniadanie następnie wysłuchaliśmy konferencji na temat „kto jest moją gwiazdą?”. Owocem jej było późniejsze „dzielenie się” w małych grupkach. Zastanawialiśmy się m. in. nad tym po co i gdzie szukamy autorytetów? I czy takowym może być Kościół? Kolejnym punktem programu była Msza Święta w kaplicy, ponieważ jak się później okazało w Kościele było naprawdę zimno. Następnie udaliśmy się na cmentarz, aby pomodlić się za zmarłych braci. Po powrocie czekał na nas gorący bajgos [z gliwickiego]lub jak wolą inni [Wrocław]po prostu bydżys. Ciekawym punktem dnia była mająca miejsce po obiedzie gra miejska (podchody), która umożliwiła nam poznanie miasta w miły sposób. Bardzo emocjonującym punktem tego dnia był również konkurs wiedzy o Św. Franciszku, albowiem okazuje się jednak, że osoby uważane za ekspertów w rzeczywistości nie zawsze nimi są :P Następnie wspólnie odmówiliśmy nieszpory, zjedliśmy kolację [zapiekanki :D ]i poszliśmy szykować się na upragnioną, wyczekiwaną przez wszystkich zabawę. O godz. 20:00 zaszczyciła nas cała plejada gwiazd ogólnoświatowych (nawet już nie żyjących) m.in. Lady Gaga, Amy Winehouse, Abraham Lincoln, Lara Croft, 2 Merlin Monroe, i 2 Audrey Hepbur jeśli chodzi o celebrytów Polskich mogliśmy zobaczyć Jurka Owsiaka, Ewę Farnę czy Maćka Maleńczuka.

NIEDZIELA

Pobudka była trudna z racji trwającej do północy zabawy karnawałowej, jednak wszyscy stawili się na pierwszym punkcie programu jakim była jutrznia. Po śniadaniu udaliśmy się do mroźnego Kościoła na Mszę Świętą. Następnie organizatorzy rozdali uczestnikom zbiór niektórych modlitw i pism Św. Franciszka, podsumowali dobiegające końca spotkanie i nadszedł czas pożegnań.

Sylwia

Pobierz wszystkie zdjęcia

Filmik z zabawy