Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

WDS-y czyli Wielkopostne Dni Skupienia odbyły się w tym roku w dniach 27.02-01.03 na Górze św. Anny. Rekolekcje te szczególnie ważne były dla nas, Rodziny Młodzieży Franciszkańskiej, oraz dla osób zainteresowanych naszą wspólnotą. Hasło spotkania brzmiało:

Darmo otrzymaliście – darmo dawajcie

Rozpoczęliśmy rekolekcje w piątek Drogą Krzyżową w grocie, którą ofiarowywaliśmy za osoby konsekrowane. Następnie udaliśmy się na spotkanie organizacyjne, by krótko omówić kwestie, którymi mieliśmy się zajmować podczas rekolekcji. Dzień zakończyliśmy Mszą św. poprowadzoną przez wspólnotę z Gliwic. Śpiew również był prowadzony przez Gliwice, a dokładniej trio Sylwia-Roksana-Andrzej. Poszło im tak ładnie, że muzykowali przez całe WDS-y ;) Niektórzy dzień zakończyli o wczesnych godzinach porannych dnia kolejnego, gdyż masażom, rozmowom i psikusom nie było końca (jakieś łobuzy zagrodziły wejście czy raczej wyjście z pokoju o. Wiktorowi sznurem pokutnym :P)

Sobota – w ten dzień sporo się działo. Po modlitwach i śniadanku uczestniczyliśmy w konferencji o. Idziego Soroburskiego z prowincji panewnickiej, dyrektora Franciszkańskiego Centrum Młodzieży i Powołań w Chorzowie. Ojciec przypomniał nam o istocie wspólnoty idealnie nawiązując do hasła spotkania – nie przychodzimy do wspólnoty, żeby z niej brać, ale żeby dzielić się tym, co mamy, cokolwiek by to miało być. A jeśli wydaje nam się, że nic nie mamy, to wspólnota już nam pomoże to znaleźć ;) Po konferencji był czas ciszy czyli SILENTIUM. Każdy z nas udał się w wybrane przez siebie miejsce, by tam w ciszy właśnie i przy pomocy skrutacji lub Lectio Divina rozważyć fragment niedzielnej Ewangelii o przemienieniu Jezusa na Górze Tabor. O 15:30 udaliśmy się na Mszę św. do Bazyliki, gdzie odnowiliśmy lub wstąpiliśmy na kolejne stopnie formacji. Następnie nadszedł czas na omówienie bieżących spraw dotyczących naszej wspólnoty, ogólnie rzecz biorąc, naszego istnienia we (wszech)świecie. Zarząd nadał również tytuł Honorowego Członka RMF wielokrotnej przewodniczącej – Marysi. Wszyscy jesteśmy jej wdzięczni za ogromy wkład w budowanie wspólnoty. Po tak intensywnym dniu relaksowaliśmy się przy filmie „Bezcenny dar”, a następnie przy Jezusie w adoracji. Nikt nie zawiódł, Pan Jezus miał towarzystwo przez całą noc!

Niedziela to zazwyczaj dzień kręgu biblijnego i tym razem nie było inaczej. W kilku grupach dzieliliśmy się tym, co usłyszeliśmy od Ducha Świętego podczas silentium. Było owocnie! Nakarmieni Słowem Bożym udaliśmy się na Mszę św. by nakarmić się Jego Ciałem i Krwią, i tak cudownie najedzeni poszliśmy jeszcze napełnić nasze brzuszki. Wypełnieni duchowo i fizycznie pożegnaliśmy się i rozjechaliśmy do domów.

Kasia.

Pobierz wszystkie zdjęcia