Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich

Trzy dni po święcie wszystkich mam – 29 maja – parafie franciszkańskie naszej prowincji zgromadziły się w domu pielgrzyma, aby w gościnie u mamy Najświętszej Maryi Panny wspólnie bawić się w czasie kolejnego zjazdu ministrantów Marianek i Grup Przyparafialnych pod hasłem „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie”.
Ojcowie franciszkanie przyjęli najlepszą metodę na przełamanie pierwszych lodów: jako pierwszy punkt programu ogłosili kolację, ponieważ jak stare porzekadło głosi „przez żołądek do serca”. Następnie uczestnicy zgromadzili się na zapoznaniu z regulaminem i przedstawieniu poszczególnych parafii. Górę św. Anny swoją obecnością zaszczyciły: Wrocław Karłowice, Wrocław Sołtysowice, Prudnik, Głubczyce, Góra św. Anny, Nysa, Gliwice, Racibórz, Duszniki Zdrój, Borki Małe. Po mszy świętej w Bazylice św. Anny, której przewodniczył wikariusz naszej prowincji O. Albert, dołączyła także Złotoryja. Słowo Boże dotyczące naszego ludzkiego powołania wygłosił O. Barnaba. Wieczorem wspólnie zakończono dzień wysłuchawszy bajki o szewczyku dratewce, opowiedzianej przez Duszniki. I tak upłynął wieczór bez poranka dnia pierwszego.

Kolejny dzień pełen wrażeń modlitwą rozpoczęła parafia ze Złotoryi. Po pokrzepieniu się śniadaniem uczestnicy stanęli w szranki w pierwszych zadaniach – konkursie Tęgich Głów, których tematem były życiorysy świętych. Kolejnym punktem była msza święta, której przewodniczył Ojciec Urban. Kazanie opiewające swą tematyką wybór życiowej drogi wygłosił O. Wit. Dalsza część dnia poświęcona została rozgrywkom piłkarskim i siatkarskim, prowadzonym na boisku w Leśnicy. Dzień zakończyła wspólna bajka i modlitwa wieczorna prowadzona przez Górę św. Anny. Tak upłynął wieczór i poranek dnia drugiego.

Niedziela mijała w duchu czystej, franciszkańskiej rywalizacji. Tym razem przedstawiciele różnych parafii próbowali swoich sił w rozmaitych konkursach: kantorskim, lektorskim, tenisie stołowym i turnieju szachowym, prężąc swój umysł i ciało w drodze po zwycięstwo. Po zakończeniu zmagań i częściowym ogłoszeniu wyników, rozpoczęła się niedzielna msza święta, której przewodniczył O. Jordan. Słowami o powołaniu do bycia bratem i siostrą raczył nas O. Tyberiusz. Następnie poszczególne drużyny udały się na kalwarię, biorąc udział w biegu kalwaryjskim. Mimo zmęczenia, uczestnicy znaleźli jeszcze siłę na zabawę. Przez ponad dwie godziny ministranci i Marianki bawili się na „Potupajce”, czyli franciszkańskiej dyskotece. Na zakończenie dnia o. Aleksander opowiedział bajkę o spotkaniu z Jezusem. Po wieczornych modlitwach wszyscy grzecznie poszli spać. Tak upłynął wieczór i poranek dnia drugiego.

Pobierz wszystkie zdjęcia