Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

We wtorkowy wieczór 20 października, w opolskim kościele franciszkanów, spotkała się Rodzina Młodzieży Franciszkańskiej z Opola, Wrocławia, Gliwic i Kędzierzyna-Koźla. Mimo intensywngo okresu w szkołach i na uczelniach oraz środka tygodnia, przybyło nas całkiem sporo, co oczywiście było źródłem radości i entuzjazmu. Rozpoczęliśmy wspólnym różańcem, odmawianym przez wspólnoty opolskie i gliwickie, a następnie razem uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył ojciec Teofil z Góry św. Anny.

Po mszy odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Przygotowała ją opolska wspólnota, a w oprawie muzycznej pomogła im wspólnota z Gliwic. W trakcie czuwania mogliśmy wysłuchać psalmów uwielbienia, wyśpiewać pieśni chwały oraz przebywać w ciszy, wpatrując się w oblicze żywego Boga ukrytego w białym opłatku chleba. Było pięknie.

Czuwanie zakończyliśmy wspólnym apelem jasnogórskim i po wysłuchaniu najważniejszych ogłoszeń udaliśmy się, za zaproszeniem opolskiej wspólnoty, na herbatkę i ciasteczko, gdzie razem w radości mogliśmy spędzić chwilkę, by udać się na spacer po pięknym opolskim rynku. Szybko minął ten czas i nadszedł czas pożegnań. Lecz widzimy się już niebawem!