Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Na drodze jego miłości kolejny krok stawiając

Już sama myśl, że zbliżający się weekend spędzam na Górce wprawia mnie w niesamowity nastrój. Choć tak naprawdę dopiero spotykając się z tymi wszystkimi uśmiechniętymi osobami- uczestnikami, a także gospodarzami o. Kamilem oraz o. Teofilem  zaczynam’ wsiąkać’ w atmosferę tego miejsca.
Czuję się tak, jakbym wracała do domu, to takie naprawdę wyjątkowe miejsce. Wita Cię zawsze szczery uśmiech, pogoda ducha, serdeczne słowo tych wszystkich osób, które są Jego częścią.
A atmosfera tego miejsca, no niezapomniana.

Siadamy do kolacji i zaczynamy : )
Rekolekcje studenckie 23-25.10

JA WIEM, W KOGO WIERZĘ.

Ojcowie franciszkanie zapoznają nas z planem na cały weekend i już wiemy, że nie stracimy tu ani minuty. Jest czas na integracje, msze, nabożeństwa, wykłady, w tym momencie zapoznajemy się z tematem konferencji, która czeka na nas w sobotni poranek. I najważniejsze, z Jezusem Chrystusem, który czeka na Nas cały czas w małej, przepięknej kaplicy, którego  mamy możliwość adorować przez całą sobotnią noc. Dowiadujemy się również, że będziemy uczestniczyć we Mszy Św. w Bazylice św. Anny, bardzo pięknej, a zarazem podniosłej uroczystości. Będąc świadkami składania sobie przysięgi małżeńskiej! :-)

Piątkowy wieczór po zapoznaniu mija w bardzo przyjemnej atmosferze. O. Kamil wygłasza krótką konferencję, a później spotykamy się w kaplicy gdzie odprawiana jest Msza Św.

Integracja trwa do bardzo późnych godzin wieczornych,  najbardziej wytrwali wracają do łóżek nad ranem, wcale nie skarżąc się, że noc niebezpiecznie szybko upłynęła  i zaczynają nowy dzień z bardzo szczerym uśmiechem na twarzy, ziewając jednak ukradkiem od czasu do czasu.

Sobotni poranek zaczynamy Jutrznią w kaplicy, następnie wg planu udajemy się do jadalni i zjadamy ze smakiem śniadanko. Następny punkt w planie rekolekcyjnym to krąg biblijny, dzielimy się na dwie grupy i wspólnymi siłami interpretujemy Słowo Boga do Nas.
Krąg biblijny prowadzą bracia. Delikatnie naprowadzają nas w temat, skłaniając do refleksji a  także zachęcają do dzielenia się wszystkim tym, co wpada do głowy. Czas się kończy, a My mamy jeszcze wiele do powiedzenia.
Wyczekujemy Naszego gościa, a jest Nim Ks. prof. dr. hab. Mariusz Rosik, biblista. Tematem naszych rekolekcji a także konferencji, jest PISMO ŚWIĘTE. CZYM JEST I JAK JE INTERPRETOWAĆ.

Jako, że temat konferencji interesujący, słuchamy z zaciekawieniem. Od czasu do czasu padają pytania, na którego ks. Mariusz z cierpliwością odpowiada, tłumacząc wiele rzeczy w sposób bardzo przystępny dla Nas sposób.
Profesor mówi o rzeczach podstawowych, czyli o tym jak w ogóle zabrać się zaczytanie’ Księgi Życia’, jak ją rozumieć i z jaką wiedzą musimy się zaznajamiać czytając jej niektóre fragmenty.
Wyjaśnia dlaczego decyzja jednych, jest konsekwencją Nas wszystkich, mówiąc o skutkach grzechu pierworodnego jakimi są: śmierć, cierpienie no i grzechy.
Przypomina o tym, że mamy wolną wolę. Tłumaczy jak trud Naszego ziemskiego cierpienia ofiarować/ oddawać Panu Bogu w modlitwie.
Ks. Mariusz Rosik zapoczątkował cykl trzech spotkań, na których będziemy zagłębiać się w tematyce rozumienia Pisma Świętego na następnych ‘górkowych spotkaniach”.

Jeśli tylko chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, masz chęć odważnie wypowiadać się na temat Naszej wiary, nie bojąc się, że ktoś będzie próbował zagiąć Cię i wykorzystać Twoją niedostateczną wiedzę w tym temacie… Już dziś zarezerwuj czas i dowiedz się o rzeczach, które od dawna Cię nurtują.

Po konferencji, zjadamy obiad ze smakiem i spotykamy się w Bazylice wyczekując rozpoczęcia Mszy i Państwa Młodych przy ołtarzu. Popołudnie spędzamy na świeżym powietrzu, korzystając z niezwykłych uroków tego miejsca, wybieramy się na spacer do amfiteatru. Cieszy Nas przepiękna pogoda, na każdym kroku podziwiamy złotą polską jesień. Spotykamy się także w grocie, przy Bazylice, gdzie modlimy się różańcem. Jest też okazja do spowiedzi.

Wieczorem zbieramy się w salce konferencyjnej, gdzie wyświetlany jest „Mary’s Land”.
Film opowiada o ludziach, którzy twierdzą, że doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją. Uważam, że to bardzo głęboki, piękny, a przede wszystkim wzruszający film, szczerze polecam wszystkim, którzy jeszcze nie poświęcili mu czasu.

Po filmie udajemy się na wspólna adoracje Najśw. sakramentu do kaplicy i adorujemy Naszego Pana przez całą noc.

Spotykamy się na rannych modlitwach, później na śniadaniu. Następny punkt w planie rekolekcyjnym to krąg biblijny, dzielimy się na dwie grupy i wspólnymi siłami interpretujemy Słowo Boga do Nas.
Krąg biblijny prowadzą bracia klerycy. Delikatnie naprowadzają nas w temat, skłaniając do refleksji a także zachęcają do dzielenia się wszystkim tym, co wpada do głowy. Czas się kończy, a My mamy jeszcze wiele do powiedzenia. Po nim uczestniczymy w ostatniej rekolekcyjnej Mszy Św.
Czas upływa bardzo szybko, spotykamy się na obiedzie i to już właściwie kończący punkt rekolekcyjnego programu. Po posiłku znajdujemy jednak czas, by posprzątać wypić ostatnią herbatę z Górkowym towarzystwem. Żegnamy się, mając nadzieję, że szybko spotkamy się w tym samym, albo powiększonym gronie, właśnie tu,

w miejscu gdzie niebo styka się z Ziemią.

Wracamy do domów, umocnieni w wierze, szczęśliwi i usatysfakcjonowani tak dobrze
spędzonym (i wykorzystanym) czasem  :-)

Sabinka