Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Nasze spotkanie Bogiem i drugim człowiekiem w męskim gronie rozpoczęliśmy 5 lutego a zakończyliśmy godzinach południowych 7 lutego. Rekolekcje, których hasłem było: „Boża radość jak rzeka”, rozpoczęliśmy kolacją. Po kolacji udaliśmy się na spotkanie integracyjne i zapoznanie się z planem rekolekcji.

Kolejnym punktem była konferencja o. Teofila o poczuciu humoru, na której dowiedzieliśmy jak dystans do siebie i humor jest ważny w walce, przede wszystkim z własną pychą. Po konferencji poszliśmy aby nasycić się Ciałem i Krwią oraz Słowem naszego Pana – Mszę świętą. To był ostatni punkt programu tego dnia. W kolejny dzień rozpoczęliśmy modlitwą Kościoła, czyli jutrznią. Po śniadaniu czekał nas blok konferencji. Pierwszą konferencję wygłosił sam o. Kamil, który mówił o radości płynąca z ewangelii w przesłaniu jakie niesie encyklika „Evangelii Gaudium” papieża Franciszka. Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Po przerwie o. Teofil powiedział konferencję o radości kapłańskiej na podstawie homilii papieża Franciszka w Mszy Krzyżma 17.04.2014 r., jak również dzielił się swoimi małymi radościami kapłańskimi. Po obiedzie pojechaliśmy do naszej kochanej Matki. Na Jasnej Górze, choć nikt tego nie reżyserował, spotkaliśmy o. Augustyna z braćmi postulatami, z którymi odprawiliśmy wspólnie Drogę Krzyżową na wałach jasnogórskich. Byliśmy również przy Cudownym Obrazie. Następnie mieliśmy czas wolny. Każdy inaczej ten czas wolny spędził. Jedni byli na adoracji Najświętszego Sakramentu, inni byli na zwiedzaniu Jasnej Góry. Po powrocie i kolacji udaliśmy się do kaplicy na spotkanie z Gospodarzem naszych rekolekcji, czyli z Jezusem. Podczas adoracji można była skorzystać z sakramentu pokuty.

Ostatni dzień rekolekcji to Dzień Pański, niedziela. To dzień, który mamy spędzić z Bogiem. Na Kręgu Biblijnym rozmyślaliśmy i rozważaliśmy Ewangelie według św. Łukasza. Pan do nas mówił abyśmy wypłynęli na głębię i łowili ludzi. Po Kręgu poszliśmy na ostatnią w czasie naszego skupienia na Górce Mszę Świętą. Po obiedzie pożegnaliśmy się z ojcami Kamilem i Teofilem i każdy pojechał do własnego domu… mając nadzieję, aby tu, na Górkę wrócić… jak najszybciej…