Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Pierwszy weekend września można spędzić w różny sposób, my wybraliśmy jedną z najlepszych opcji i spędziliśmy go wspólnie na rekolekcjach na dobry początek na Górze św Anny, czyli Epilogu XX Święta Młodzieży, który był „zwołany” pod hasłem: TOBIE, PANIE ZAUFAŁEM. Zjechaliśmy się z różnych części Polski, żeby móc spotkać się z Bogiem, innymi ludźmi oraz samym sobą.

W piątek rozpoczęliśmy przy wspólnym stole kolacją, później przyszedł czas na część bardziej oficjalną, na której zostaliśmy przywitani oraz został przedstawiony plan rekolekcji i regulamin. Oczywiście część oficjalna była przeplatana piosenkami, granymi przez zespół „Żona Band”, który tym razem zaprezentował się w wersji akustycznej. Dzień zakończyliśmy Eucharystią w Bazylice św. Anny, na której mieliśmy okazję wsłuchać się w kazanie ojca Ignacego.

Sobota była dniem pełnym różnych wrażeń i wydarzeń. Był czas na modlitwę, skupienie, ale również na zabawę i chwilę dla bliźniego. Tego dnia mieliśmy okazję do wysłuchania dwóch konferencji. Pierwszą z nich wygłosił znany rapujący ksiądz Jakub Bartczak, na temat zaufania Panu Bogu. Ksiądz Jakub zwrócił uwagę na to, że dużo rzeczy nas omija ponieważ nie potrafimy zaufać miłości Boga. Na koniec konferencji ksiądz Bartczak zaszczycił słuchaczy swoim występem. Drugą konferencję na temat zaufania samemu sobie wygłosił asystent prowincjalny Rodziny Młodzieży Franciszkańskiej ojciec Teofil, który wskazał nam, jak starać się żyć w zgodzie ze sobą, czyli jak zaufać samemu sobie i szukać w sobie pięknych wartości, bo jesteśmy wartościowi – należymy do Boga. Podczas konferencji mieliśmy również okazję do obejrzenia niezwykłego filmu, pt „Cyrk motyli”. Film ten przekazuję widzom prawdę o tym, że ludzie nie mogą się poddawać i mimo swoich wad, słabości czy lęków powinni walczyć o dobro oraz swoje marzenia, o miłość i zaufanie do siebie.
W sobotni wieczór znalazł się również czasu na potupajkę, w trakcie, której nie zabrało najnowszych przebojów. Po zabawie, zebraliśmy się, aby wspólnie zakończyć dzień uczestnicząc w nabożeństwie.

W niedzielę mieliśmy możliwość do wsłuchania się w konferencję, na temat zaufania drugiemu człowiekowi, którą wygłosił Paweł Kaczmarek, teolog i katecheta z Wrocławia. Konferencjonista przestrzegł nas przed tym, abyśmy nie tworzyli sobie w głowie sytuacji, które nie istnieją, to są tylko nasze myśli „wkładane” na barki innego człowieka, które czasami z rzeczywistością nie mają nic wspólnego.

Każdego dnia na Epilogu XX Święta Młodzieży wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy świętej, na których kazania głosili do nas: O. Ignacy (o czym wspomniałam na początku), w sobotę o. Urban z Nysy, a w niedziele o. Tyberiusz ze Złotoryi

W takcie Epilogu każdy mógł znaleźć coś dla siebie, był czas na modlitwę, spowiedź, nie zabrakło również czasu na zabawę i chwilę dla bliźniego.

Roksana z Gliwic, przy pomocy ludzi dobrej woli