Slide background
Slide background
Slide background

W ten długi listopadowy weekend Bóg skierował 22 mężczyzn na Górę św. Anny abyśmy skosztowali trochę życia zakonnego. Czas rekolekcji rozpoczęliśmy 10.11 kolacja w refektarzu klasztoru, następnie udaliśmy się do tajnego pokoju gdzie omawialiśmy plan rekolekcji. Tematem rekolekcji był:” Ja brat Franciszek…..” Po spotkaniu była Eucharystia w Bazylice , której przewodniczył o. Kamil. Tak zakończył się pierwszy dzień rekolekcji.

Dzień drugi rozpoczęliśmy modlitwami porannymi , a następnie udaliśmy się na pyszne śniadanie. Po śniadaniu czekała na nas niespodzianka. Udaliśmy się na Pieszą Pielgrzymkę do Kamienia Śląskiego i tam o. Teofil wraz o. Kamilem odprawili Eucharystie, a o. Teofil również wygłosił homilie do nas. Po powrocie czekał na nas obiad. Później każdy miał czas dla siebie do Koronki Bożego Miłosierdzia. Przyszedł czas na pierwszą konferencje , którą wygłosił nam sam o. Teofil , a tematem był symbolika krzyża św. Damiana. Po cudownej konferencji czekał na nas w kaplicy Gospodarz sam Jezus. Adoracje zakończyliśmy nieszporami. W ciszy i modlitwie udaliśmy się na kolację z domownikami klasztoru. Ten dzień był szczególnie ważny dla Polski. Po pierwsze Rocznica odzyskania niepodległości, a po drugie wygrany mecz Reprezentacji Polski z Rumunią. Tak zakończył dzień drugi .

Dzień trzeci zaczęliśmy modlitwami i śniadaniem. Po śniadaniu był czas na kawę/ herbatę. Przyszedł czas na drugą konferencję którą wygłosił do nas o. Lotar i jego Gość. Tematem konferencji był: „Charyzmat św. Franciszka „. Gościem o. Lotara był o. Antoni , który pokazał dla niego bardzo cenne rzeczy. Była to Biblia i Jezus z drewna. Po konferencji czekała na nas Praca. część poszła do kuchni, jeszcze inni meble przenosili , a jeszcze inni bawili się w ogrodników. Po pracy czekał na nas wymarzony obiad, a po obiedzie mieliśmy czas wolny. Czas wolny był wykorzystany na różne sposoby część poszła na miasto, część poszła przywitać poduszkę, a jeszcze inni na modlitwę. Przyszedł czas na koronkę i na ostatnią konferencje tych rekolekcji , którą wygłosił o. Kamil o braterstwie franciszkańskim. Eucharystia to najważniejszy punkt całego dnia. Mszy świętej przewodniczył o. Jordan, a homilie wygłosił o. Lotar. Przed kolacja odmówiliśmy nieszpory i wtedy udaliśmy się na kolację. Po kolacji czekała na nas następna niespodzianka podczas tych rekolekcjach. Ojcowie włączyli film pt” Ja jestem”. Po filmie udaliśmy się w refleksji na adoracje najświętszego sakramentu. I tak koniec dnia trzeciego.

Dzień czwarty to dzień Pański. Rozpoczęliśmy również modlitwami i śniadaniem. Po śniadaniu był czas na kawę/herbatę. Nadszedł czas na krąg biblijny na którym rozważaliśmy ewangelie według św. Łukasza, która mówiła o końcu świata. Po kręgu uczestniczyliśmy w wspólnej Eucharystii z ludem w Bazylice. Po mszy udaliśmy sie na obiad . I tak zakończyły sie rekolekcje w gronie Ojców, Braci franciszkanów. Dziękujemy i obiecujemy mieć was w pamięci i modlitwie.