Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Czy może być coś dobrego z Asyżu? Okazuje się, że tak i to całkiem sporo. Mogliśmy przekonać się o tym na WDSach RMFu (17-19.03.2017) – rekolekcjach, które były wprowadzeniem do pustelni franciszkańskiej.

Weekend upłynął nam w atmosferze modlitwy i radosnego spotkania wszystkich rodzin prowincji. Tym razem konferencje (w formie mini przewodnika) wygłosili członkowie wspólnoty. Paweł opowiedział nam o Porcjunkuli, Gabi o San Damiano, a Martina o Sacro Convento.

Droga krzyżowa nietypowo odbyła się w sobotę. Rozważania również były nietypowe – stworzone z fragmentów Pieśni nad Pieśniami. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych zmieniliśmy plany i zamiast na Kalwarię udaliśmy się do bazyliki. Tam też ojciec Teofil opowiedział nam o malowidłach i zabytkach kościoła, a także o losach franciszkanów na Górze św. Anny. Mieliśmy okazję zobaczyć klasztorny wirydarz i ogród.

Po południu wspólnie omówiliśmy plan wyjazdu do Asyżu – już nie mogę doczekać się wakacji! Poprzednia szefowa Andrea zaprosiła RMF na swój ślub- serdecznie dziękujemy. Będziemy z Wami w tym ważnym dniu.

Wieczorem odbył się spektakl Teatru A – przedstawienie ostatniego tygodnia życia Jezusa w wizji najbliższych towarzyszy. Był to przejmujący i zmuszający do refleksji obraz. Dzień zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu, do której rozważania przygotowała wspólnota opolska i kędzierzyńska.

W niedzielę po Mszy świętej powiedzieliśmy sobie „do zobaczenia”. Życzymy Wam owocnego czasu Wielkiego Postu!

Gabi