Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Rekolekcje dla studentów i młodzieży pracującej

Uczciwość. Temat rekolekcji. Spontaniczny wyjazd na Górę Świętej Anny. Wiem czego się spodziewać, przeżyję te rekolekcje dobrze, przyjemnie, bezproblemowo w gronie bliskich mi osób. W grę nie wchodziły żadne trudności. Pan Bóg jednak potrafi zaskakiwać.

Te rekolekcje były inne. Ale to nie ten sam typ inności. Nie mogę powiedzieć, że były spokojne, proste, miłe w odczuciu. Było ciężko. Na początku byłam zasmucona.. jak to? Jak to możliwe, że jest inaczej niż zawsze? Słuchałam konferencji, przyjmowałam treści, chodziłam do kaplicy, żeby odnaleźć odpowiedź czym jest ta uczciwość, w moim życiu.

Podczas modlitwy zapisałam słowa: „Uczciwość odnajduje swoje odbicie w miłości”. I wtedy dopiero zaczęłam myśleć nie tylko, czy jestem uczciwa wobec drugiego człowieka, ale zaczęłam od Pana Boga i siebie. Czy żyje uczciwie względem siebie i Bożej miłości którą dostaje na co dzień? Czy pragnę żyć w prawdzie?

Trudne rekolekcje. Nie przeżyłam ich tak jak oczekiwałam. Ale odkryłam, że dobro rekolekcji można stwierdzić dopiero po owocach. Owoców jeszcze nie zbieram, ale działania jakie wobec tego podejmuje bardzo mnie zaskakują.

Tak inne rekolekcje, słowo uczciwość, które wydawało się tak banalne wprowadziło mnie w głęboką refleksję, dzięki której wiele odpowiedzi od Pana otrzymuje.​